Panele szklane - jakie są ich zalety i gdzie warto je umieścić?

Panele szklane - jakie są ich zalety i gdzie warto je umieścić?

Panele szklane to rozwiązanie, które polecają magazyny wnętrzarskie i poradniki, które podpowiadają, jak urządzisz mieszkanie nowocześnie i funkcjonalnie. Zgadzamy się w 100 proc., że warto wykorzystać ten patent do kuchni lub pokoju z jednym ale … bezpieczeństwo. Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej, jakie zalety mają panele szklane i gdzie warto je zastosować.

Chyba każdy, kto urządza mieszkanie, inspiruje się zdjęciami, filmikami i informacjami ze stron oraz blogów ekspertów do wykończenia wnętrz. Wielu z nich poleca wykorzystać zamiast płytek panele szklane do kuchni. Doświadczenie uczy, że pas ściany między blatem a górnymi szafkami warto dobrze zabezpieczyć przed zabrudzeniami. Panele szklane mają idealnie gładką powierzchnię, dlatego brud nie wnika w struktury materiału i bardzo łatwo utrzymać powierzchnię w czystości.

Panel szklany czy glazura?

Coraz częściej odchodzimy od stosowania płytek ze względu na wysokie koszty i trudności z ich wymianą. Glazura jest dość droga i do montażu potrzebne są fachowe umiejętności. Wymiana wymaga naprawdę dużego remontu włącznie z kuciem ścian i bałaganem w całym domu. Płytki to doskonałe rozwiązanie na wiele lat, ale bez zmiany aranżacji.

Trudno nie zauważyć, że trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie i poczciwe płytki za nimi po prostu nie nadążają. Dlatego szukamy innych rozwiązań, bardziej funkcjonalnych, takich jak panele szklane. Są łatwiejsze w montażu i dają znacznie więcej możliwości.

Bezpieczne panele szklane

Osoby sceptycznie nastawione do nowości zwracają uwagę na to, że szkło jest bardziej wrażliwe na uszkodzenia niż płytki. Podczas stłuczenia może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Szkło rozpryskuje się na wiele ostrych elementów, a odłamki mogą poważnie zranić. Szczególnie w kuchni wydarza się to w najmniej spodziewanym momencie.

Faktem jest, że najbardziej na wypadki nie jesteśmy narażeni ani na drogach, ani w samolocie, tylko we własnym domu. Prawdą jest też, że szkło nielaminowane i niehartowane rozpada się na ostre kawałki.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, opracowaliśmy własne metody produkcji, które całkowicie eliminują zagrożenie rozpryśnięcia szkła. Nasze panele szklane są bezpieczne i w razie uszkodzenia nie zrobią nikomu krzywdy. Laminowanie w piecu próżniowym, w którym każdy panel spędza ok. 2 godziny, w temp.120 stopni Celsjusza sprawia, że są szkłem bezpiecznym.

Testujemy laminowane panele szklane

Panele szklane zabezpieczone laminatem stają się elastyczne i bardziej odporne na uszkodzenia. Nawet przy dużym obciążeniu tafla pokryta warstwą zabezpieczającego laminatu nie pęka tak, jak zwykłe szkło. Zamiast tego panel ugina się pod ciężarem i wytrzymuje nawet duże obciążenia. Przeprowadziliśmy testy, które to potwierdzają. Materiał video zamieściliśmy na naszym kanale YouTube. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć – zapraszamy!

ZOBACZ WYTRZYMAŁOŚĆ PANELI W AKCJI

Gdzie warto umieścić panele szklane?

Panele szklane w kuchni między blatem a szafkami to praktyczne rozwiązanie, o którym już wspominaliśmy. Warto dodać, że nadruk nanosimy bezpośrednio na szkło na maszynie 6-kolorowej, a nie 4-kolorowej jak większość producentów. Drukujemy na urządzeniach AGFA, które przewyższają możliwościami inne marki. Dzięki temu uzyskujemy płynne przejścia tonalne i szerszą paletę barw. Grafika zyskuje na wyglądzie i sprawia, że panele szklane są atrakcyjną dekoracją w nowoczesnych wnętrzach.

Panele szklane podświetlane SKY LIGHT

Podświetlane panele SKY LIGHT to doskonała dekoracja do łazienki i dodatkowe źródło oświetlenia. Sprawdzają się w toaletach przeznaczonych dla gości nie tylko w domach, ale także w miejscach użyteczności publicznej.

Na panelu SKY LIGHT może się znaleźć dowolna grafika z naszej bogatej kolekcji – jednak szczególnie elegancko po podświetleniu prezentują się grafiki w ciemniejszych barwach.

Panele szklane podświetlane SKY LIGHT to luksusowa ozdoba do salonu i sypialni. Bezpieczne i dekoracyjne szkło doda każdemu pomieszczeniu elegancji i wyszukanego stylu.

Udostępnij

OPINIE