druk z twojego zdjęcia

Obrazy na drewnie

Polecane kategorie zdjęć

Panele dekoracyjne ze sklejki

Panele dekoracyjne ze sklejki są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wyginanie i naciąganie nie uszkadza ich ze względu na fakt, że materiał ten składa się z wielu warstw. Sklejka jest bardzo plastyczna, dlatego daje możliwość frezowania nawet skomplikowanych motywów graficznych.

Co to jest frezowanie? To nic innego, jak wycinanie na całej płaszczyźnie dekoracyjnych wzorów, kształtów i ozdób. Ażurowe panele dekoracyjne ze sklejki są coraz bardziej popularne. Teraz wycina się kształty i nanosi nadruk bezpośrednio na sklejkę. Jest to możliwe dzięki technologii UV, zapewniającej niezrównaną intensywność kolorów.

Jeżeli wydruk składa się z jednej kolorowej warstwy, słoje drewna są dobrze widoczne. Wielowarstwowe nadruki zasłaniają strukturę drewna. Ciekawe efekty zapewnia złożona struktura sklejki, w której widoczne są warstwy i naturalne słoje drewna.

Sklejka w kolorowym wydaniu

Panele dekoracyjne wykonane ze sklejki i ozdobione nadrukiem stosuje się w domu, w restauracji, w firmie – praktycznie wszędzie, gdzie chcemy uzyskać efektowną aranżację wnętrz. Propozycje motywów graficznych są podpowiedzią, do jakich pomieszczeń wykorzystać panel. Możliwości jest wiele:

  • Parawany lub ścianki działowe – mobilne (przesuwne) lub stacjonarne ścianki działowe, to prosty sposób na wydzielanie stref w pomieszczeniu, oddzielnie stolików w pizzerii lub stanowisk pracy w biurze. Lekka sklejka jest idealna do tego typu realizacji.
  • Balustrady na antresoli lub przy schodach – ciekawym rozwiązaniem w wysokich pomieszczeniach jest antresola. Dla bezpieczeństwa i podziału przestrzeni wykorzystuje się frezowane obrazy ze sklejki. Będą nie tylko spełniały funkcje praktyczne, ale również sprawdzą się jako oryginalna dekoracja.
  • Fronty meblowe – propozycja nie tylko do kuchni, łazienki, czy przedpokoju. Wszystko zależy od motywu graficznego. Na fronty zabudowy meblowej do sypialni doskonale sprawdzi się np. grafika z serii Las we mgle. Wyciszające obrazy relaksują i wprowadzają dużo kojącej atmosfery.
  • Osłony grzejników – doskonały przykład, jak zamienić zwykły grzejnik piękną dekoracją. Ażurowe panele dekoracyjne ze sklejki zamienią każdy kaloryfer w ozdobę, zachowując moc ogrzewania.
  • Obrazy ze sklejki – dekoracyjne panele na ścianę z wybranym obrazem Mapy świata do pokoju ucznia, Potrawy i napoje do kuchni, jadalni lub restauracji, Widok z okna do sypialni. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Obrazy ze sklejki

Obrazy ze sklejki z motywem Owoce to doskonały pomysł do nowoczesnej kuchni. Sprawdzą się jako dekoracja na ścianie i jako panel ozdobny między blatem i szafkami.

Panele dekoracyjne ze sklejki z nadrukiem w pejzaże Wodospady do każdego pomieszczenia wprowadzą potężną energię żywiołu wody.

Seria obrazy ze sklejki Modern Art to wyszukana propozycja do salonu urządzonego według najnowszych trendów.

Warto obejrzeć także kosmiczne obrazy ze sklejki, które pasują do każdego pomieszczenia.

OPINIE