Jak urozmaicić przestrzeń w salonie? Szklane panele z grafiką na ścianę za telewizorem.

Jak urozmaicić przestrzeń w salonie? Szklane panele z grafiką na ścianę za telewizorem.

Podczas urządzania salonu ludzie coraz częściej decydują się na wiszący telewizor - i nic dziwnego, ponieważ to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Telewizor nie tylko nie zajmuje miejsca na szafce, które można wykorzystać na dekoracje lub przechowywanie, a nawet całkowicie się jej pozbyć, ale też staje się centralnym obiektem na ścianie. To daje dużo możliwości jeśli chodzi o efektowną aranżację i wprowadzenie do swojego mieszkania powiewu świeżości. Warto szczególną uwagę zwrócić na tło, na którym zawieszony jest to telewizor - czy jest to ściana, czy specjalnie zaprojektowany panel szklany, aluminiowy lub z innego materiału, przestrzeń za telewizorem ma spore znaczenie. W zależności od użytych materiałów i wzorów tło może wyeksponować sprzęt i przyciągać do niego uwagę, ale nie tylko - może też pełnić funkcję separującą, rozdzielając pokój na określone strefy, ponieść komfort oglądania czy podkreślić wyświetlany obraz.

 

Kolor ściany za telewizorem - intensywny czy neutralny?

 

Istnieje wiele możliwości zaaranżowania ściany za telewizorem - każdy znajdzie opcję odpowiednią dla siebie bez względu na to, jaki styl wnętrza preferuje. Telewizor zazwyczaj znajduje się w centralnej części pomieszczenia, naprzeciwko sofy. Ważne jest zadbanie o odpowiednią kompozycję w tym kluczowym miejscu.

Wybierając neutralne, stonowane kolory, takie jak biel, odcienie szarości czy beże, idziemy w klasykę, która zawsze jest bezpieczną i sprawdzoną opcją. Może ona jednak być monotonna lub szybko się znudzić. Warto ją przełamać ciekawą fakturą i dołożyć na ścianę tekstury, na przykład za pomocą cegieł, niestandardowego wykończenia tapety czy przestrzennego tynkowania. Szczególnie dobrze fakturowane wyglądają szarości - jako beton architektoniczny lub imitujący go panel szklany, na który można nadrukować dowolny wzór.

Dobrze sprawdzają się również pastele, które swoimi delikatnymi odcieniami przełamują ciężki wygląd wielkiego, czarnego prostokąta na ścianie. Doskonale wyglądać będą abstrakcyjne, kolorowe wzory, dodające ścianie odrobiny dynamiki, przykładowo nadrukowane na szklany panel zielone wstęgi.

Dla fanów intensywnych barw polecana jest oczywiście czerń, której głęboki kolor będzie zlewał się z ramą telewizora, co w przyciemnionym pomieszczeniu da efekt obrazu wychodzącego ze ściany. Ponadto dzięki swojej uniwersalności i ponadczasowości, czerń sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w każdym stylu - zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym, glamour oraz loftowym.

 

Uniwersalne i fantazyjne panele szklane - ściana za telewizorem w dowolny wzór

 

Wyjątkowo popularne są wzorzyste ściany w salonie, szczególnie te imitujące materiały z świata zewnętrznego - cegły, kamienie, marmur, beton… Teraz nie musisz rozkuwać ściany ani robić generalnego remontu, aby uzyskać taki efekt. Wystarczy Ci odpowiednio dobrany szklany panel z dowolną grafiką, nadrukowaną na niego w wysokiej jakości, dzięki czemu wzór wygląda jak prawdziwy.

Do loftowych i glamour wnętrz, w których chcemy podkreślić luksusowe wykończenia i sznyt architektoniczny, polecamy panele naścienne szklane imitujące marmur i szlachetne kamienie - wybierając taki wzór, decydujesz się na efektowne wykończenie pokoju bez wydawania wielu tysięcy na prawdziwy materiał. Możesz skłonić się ku prostym, monokolorystycznym wzorom i wybrać biały marmur na panelu szklanym lub czarny marmur z jasną siatką, jednak dzięki nieograniczonym możliwościom proponujemy najróżniejsze kolory, w które wkomponowane są realistyczne pęknięcia i oryginalne złote fragmenty.

Tym, którzy chcą do wnętrza wprowadzić wariację naścienna, proponujemy panele szklane naścienne z wzorem teksturowanym, które przedstawiają na przykład drewno - to doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie chcesz określonego materiału w swoim pokoju z różnych względów, ale podoba ci się efekt, jaki daje wkomponowanie go w ścianę. Popularne są również panele ścienne z wzorem imitującym cegłę białą lub czerwoną, a także te przedstawiające mazy farbą, trudne do uzyskania na gładkiej powierzchni ściany.

 

Panele szklane do każdego pomieszczenia - wysoka jakość i imponujący efekt

 

Największą zaletą paneli szklanych z nadrukowaną grafiką jest fakt, że są bardzo łatwe do utrzymania w czystości oraz charakteryzują się wysoką jakością wykonania i naniesienia obrazu. Do produkcji wykorzystywane jest szkło hartowane, odporne na uderzenia, temperaturę i zginanie. Ponadto panele szklane SkyColor24 są bezpieczne w użytkowaniu - laminowanie trzywarstwową folią w piecu próżniowym gwarantuje, że szkło przy wypadku nie rozpadnie się w drobny mak, a pozostanie na folii, minimalizując rozbryzg odłamków. Dodatkowo wzór drukowany jest na tylnej powierzchni szkła, co przekłada się na to, że nadruk nie ulega zniszczeniu przy regularnym użytkowaniu.

Udostępnij

OPINIE